Bal İle Kilo Verme

Bal İle Kilo Verme

Bal herkesin sofrasından eksik etmediği ve severek tükettiği bir doğal ürün. Evet, hepimizi balı çok seviyoruz ama bal ile ilgili bilmediğimiz birçok şey var. Yani lezzeti için yediğimiz doğanın bizlere en müthiş armağanlarından biri olan balın faydaları hakkında çoğumuzun yeterli bilgisi yok. Sayısız sağlık sorununa şifa olan bal günümüzün en yaygın problemlerinden biri olan fazla kilolarla mücadelede de bizlere yardım ediyor. Eğer bal zayıflatır mı diye merak ediyorsanız bunun yanıtı tabi ki evet.

Bal iştahı kontrol etmeye yardım ediyor

Yapılan araştırmalar bal tüketmenin iştahı kontrol etmeye yardımcı olduğunu ortaya koymuş. Hemen herkesin evinde bolca kullandığı rafine şeker vücuda hiç bir yarar sağlamayan kalorilerle doludur, vücuda hiç bir fayda sağlamayan bu kalorilere “boş kalori” denir. Vücut bu gereksiz yağı eritmek için gerekli besinleri kullanır. Oysa ki balda boş kalori yoktur üstelik rafine şeker gibi insanın iştahını açıp özellikle de daha çok şeker tüketme ihtyacı hissettirmez. Bu sebeple kilo vermek için atabileceğiniz en iyi adımlardan biri rafine şekeri diyetinizden tamamen çıkarıp rafine şeker yerine tatlandırıcı olarak bal kullanmaya başlamaktır. Böylece hem iştahınızı kontrol altına alabilir hem de vücudunuzu işe yaramayan kalorilerle doldurmamış olursunuz.

Bal sindirim sistemini destekleyerek kilo vermeye yardım eder

Kilo sorunu yaşayan kişilerin hemen hepsinde bir takım sindirim sistemi problemleri vardır. Balın faydaları arasında en önemlilerinden biri sindirim sistemini desteklemesidir. Sindirim sistemi daha sağlıklı olan ve iyi çalışan kişilerin kilo vermesi tabi ki diğerlerine kıyasla çok daha kolaydır.

Bal metabolizmayı hızlandırır

Doğal bir şeker olan bal ile kilo verme konusunda en önemli noktalardan biri de bu müthiş doğal ürünün metabolizmayı hızlandırıcı etkisidir. Yatmadan önce bal tüketmek vücudun uykunun erken saatlerinde daha fazla yağ yakmasına yardım eder. Aynı şey gündüz için de geçerlidir, güne bal ile başlamak vücudun gün içinde daha çok yağ yakmasını sağlar. Tüm bunlar kilo vermek için son derece önemli unsurlardır.

Ilık su ve bal mucizesi

Bal ile kilo vermek için en iyi ve en bilinen yöntemlerden biri ılık suya bir kaşık bal katıp içmektir. Sabahları aç karnına bir bardak ılık suya bir kaşık bal katıp içerek hem gün boyunca iştahınızı kontrol altında tutabilir hem de balın metabolizmayı hızlandırıcı etkisi sayesinde daha fazla yağ yakabilirsiniz.

Bal ve limonlu su

Bal ile zayıflamak için uygulayabileceğiniz ikinci yöntemse limonlu suya bal karıştırıp içmektir. Bir bardak ılık suya 23 kaşık doğal bal ekleyip iyice karıştırıp üzerine de yarım limon sıkıp içmek bu yöntem için yeterlidir. Ballı limonlu suyu da sabahları aç karnına içmek gerekir. Bu basit ama etkili yöntem hem balın hem de limonun sayısız faydasından aynı anda yararlanmanızı sağlamakla kalmayıp yağ yakmanızı da kolaylaştırır.

Bal ve tarçın

Yine ılık suya bal ve tarçın karıştırarak içmek de kilo vermeye yardım eder. Bal ile tarçın birleştiğinde tatlı ihtiyacını azaltır. Yani bu tarif özellikle tatlıya düşkün olanlar ile tatlı krizleri yaşayanlar için idealdir.Tarçın kanımızdaki şeker seviyesini dengeler, buna balın da iştah azaltıcı ve yağ yakmayı hızlandırıcı etkisi eklendiğinde bu ikili kilo vermek için harika bir alternatif haline gelir.

Bal tüketimini spor ile destekleyerek çok daha hızlı kilo verebilirsiniz

Balın metabolizmayı hızlandırıcı ve iştahı azaltıcı etkisi ile daha az yiyip daha kolay yağ yakarken bir yandan da egzersiz yaparsanız umduğunuzdan çok daha hızlı şekilde fazla kilolardan kurtulabilirsiniz. Hem lezzetiyle sofranızı şenlendirecek, hem sağlığa sayısız faydasıyla daha sağlıklı olmanıza yardım edecek hem de kilo vermek için kullanabileceğiniz doğal balları buraya tıklayarak hemen satın alabilirsiniz.

Yorum Ekle

Your email address will not be published. Required fields are marked *