Astım İçin Kestane Balı

Astım İçin Kestane Balı

Astım günümüzde en yaygın solunum yolları problemleri arasında yer alıyor ve her yaştan insanı etkileyebiliyor. Farklı etkenlere bağlı olarak ortaya çıkan ve nefes almayı ciddi anlamda zorlaştıran bu hastalık ile mücadelede en etkili doğal yöntemlerden biri de doğanın bir mucizesi olan kestane balı. Sağlığa sayısız yararı olan kestane balı birçok hastalığın tedavisinde etkili olduğu gibi astım tedavisinde de kullanılabilen en etkili doğal ürünler arasında yer alıyor. Kronik bir hastalık olan astım kestane balı ile tedavi edilebildiği gibi düzenli olarak kestane balı tüketimiyle astımın neden olduğu semptomlar da kontrol altına alınabiliyor. Yani eğer astım hastalığından muzdaripseniz ve doğal bir çözüm arıyorsanız Artvin kestane balı kesinlikle tam aradığınız doğal şifa kaynağı.

Kestane Balı Nerede Üretiliyor?

Doğal kestane balı denilince tüm dünyada ilk akla gelen yerlerden biri ülkemiz. Türkiye kestane balı konusunda dünyanın en önemli üreticilerinden biri ve Borçka kestane balı gibi özellikle Karadeniz’de üretilen kestane balı tüm dünyada tanınıyor; çeşitli hastalıkların tedavisi için de kullanılıyor. Kestane balını elbette lezzeti için tüketenler de var ancak özellikle de herhangi bir sağlık sorununa karşı tüketilecekse doğal olması deyim yerindeyse hayati önem taşıyor. Bu sebeple astım tedavisi için kestane balı kullanmayı düşünüyorsanız muhakkak doğal olarak üretilmiş kestane balı kullanmanız gerektiğini aklınızdan çıkarmamalısınız.

Astım Belirtileri Nelerdir?

Hava yollarında duyarlılığın artması neticesinde ortaya çıkan astım hastalığı kronik bir hastalıktır ve her yaştaki kişide görülebilir. Hastalık hava yollarının daralmasına sebep olmakla birlikte hava yollarında iltihaba da sebep olur ki kestane balının astıma faydalı olmasının en önemli sebebplerinden biri iltihabı yok etmkteki üstün etkisidir. Astım belirtileri şunlardır:

 • Öksürük (bal ile öksürük tedavisi yazımıza göz atabilirsiniz)
 • Nefes darlığı
 • Göğüs ağrısı
 • Nefes alıp verirken ıslık benzeri ses çıkması

Kestane Balının Astıma Faydaları

Kendine özgü aromatik bir tada sahip olan kestane balı içerdiği yüksek miktarda mineraller, güçlü antioksidan özellikleri ve antibakteriyel özelliği ile astım da dahil olmak üzere birçok hastalığa karşı son derece faydalıdır. Kestane balı astım tedavisinde özellikle tahriş olan ve iltihaplanan hava yolların üzerinde yaptığı etki sebebiyle etkilidir. Kıvamlı olan kestane balı  astım sebebiyle tahriş olmuş durumdaki soluk borusunu kaplayarak tahrişi azaltır ve antibakteriyel özelliği sayesinde iltihabın yol olmasına yardım eder. Boğaz, soluk borusu üzerinde koruyucu bir tabaka oluşturan kestane balı tahrişten kaynaklanan semptomların yatışmasına yardım eder.

Astım semptomlarından biri olan ve ciddi rahatsızlık veren öksürüğün ortadan kaldırılmasında da kestane balı çok etkilidir. Zaten kestane balı ister astımdan ister soğukalgınlı ya da gripten kaynaklansın öksürük tedavisi için kullanılan en etkili doğal ürünlerden biridir.

Astıma Karşı Kestane Balını Düzenli Tüketmek Önemlidir

Astım kronik bir hastalıktır ve bu hastalığın semptomlarını ortadan kaldırmak; tedavisine yardımcı olmak için kestane balını düzenli tüketmek gerekir. Astıma karşı kestane balı tek başına tüketilebileceği gibi zencefil ile birlikte de tüketilebilir. Yarım kilo kestane balına 3 yemek kaşığı zencefil ekleyip iyice karıştırarak macun kıvamına getirip günde 2-3 kez bir kaşık yemek astımdan kurtulmanıza yardım eder. Borçka kestane balı, Artvin kestane balı gibi doğal kestane balı tüketerek astımın yanı sıra bronşit, nefes darlığı gibi solunum hastalıklarından kurtulmaktan mümkündür.

Astım ve diğer solunum sorunlarını tedavi etmek için ya da sofranıza hem lezzetli hem de sağlıklı bir yiyecekle şifa katmak için doğal kestane ballarını buraya tıklayarak hemen satın alabilirsiniz.

6 Yorumlar

 • Murat Kavasoğlu Posted 15 Kasım 2020 08:21

  2-3 senedir alışveriş yaptığım bir abi. Kestane balını güvenerek alabilirsiniz.

  • Kestane Balcı Posted 15 Kasım 2020 08:30

   Teşekkürler Murat bey Allah sağlık verdiği sürece devam edeceğiz.

 • Kamuran Posted 15 Kasım 2020 08:29

  Kesinlikle tavsiye ederim.

  • Kestane Balcı Posted 15 Kasım 2020 08:31

   Teşekkürler

 • Teoman Posted 15 Kasım 2020 08:34

  Aile bireyleri ve alıp kullandığımız hakiki kestane balı dir. Herkese tavsiye ederim

  • Kestane Balcı Posted 15 Kasım 2020 09:00

   Sağol Teoman abi

Yorum Ekle

Your email address will not be published. Required fields are marked *